Με τη φωταγώγηση του κεντρικού Xριστουγεννιάτικου Δέντρου του Δήμου Μυτιλήνης στο Δημοτικό Κήπο ξεκίνησαν σήμερα οι εορταστικές εκδηλώσεις της Δημοτικής Αρχής, με αφορμή τις εορτές των Χριστουγέννων και της Πρωτοχρονιάς.
![]() |
![]() |
Την εκδήλωση προλόγισε ο αρμόδιος Αντιδήμαρχος Πολιτισμού, Παναγιώτης Τσακύρης, ενώ ο Δήμαρχος Μυτιλήνης, Στρατής Κύτελης, αφού απηύθυνε χαιρετισμό προς τους δημότες, άναψε τα φώτα του Χριστουγεννιάτικου Δέντρου.
![]() |
![]() |
Η απογευματινή εορτή συγκέντρωσε πολύ κόσμο και παρείχε όμορφες στιγμές, με εκπλήξεις για μικρούς και μεγάλους και με τη συνοδεία εορταστικών ήχων από την κλασική ορχήστρα του Μουσικού Σχολείου Μυτιλήνης.
![]() |
![]() |
Έλαβαν χώρα διάφορα δρώμενα, μοιράστηκαν ευχές, δώρα και πολλά χαμόγελα, όμως την παράσταση έκλεψαν τα εντυπωσιακά βεγγαλικά που φώτισαν τον ουρανό της Μυτιλήνης.
![]() |
![]() |