Καθαρισμός ποταμών περιοχής Λουτρών από την υπηρεσία Πολιτικής Προστασίας του Δήμου Μυτιλήνης
![](https://www.mytilene.gr/wp-content/uploads/2020/10/mytilene-featured-image-new-260x185.png)
Προκειμένου να δοθεί λύση σε ένα πρόβλημα που απασχολούσε την περιοχή των Λουτρών, η τοπική Δημοτική Κοινότητα ζήτησε την παρέμβαση της Πολιτικής Προστασίας του Δήμου Μυτιλήνης.
Συγκεκριμένα, δύο σημεία των ποταμών Καρυδιάς και Καραγάτση είχαν φράξει από φερτά υλικά που έπρεπε να απομακρυνθούν.
Η ανταπόκριση της Δημοτικής Αρχής και του Εντεταλμένου Πολιτικής Προστασίας, Μιχάλη Φραντζέσκου, ήταν άμεση και η παρέμβαση καίρια για την επίλυση του συγκεκριμένου προβλήματος.
![]() |
![]() |