Κλειστά τα σχολεία στο Δήμο Μυτιλήνης στις 15 και 16 Φεβρουαρίου λόγω έντονων καιρικών φαινομένων
![](https://www.mytilene.gr/wp-content/uploads/2021/02/kleista-sxoleia-xionia-260x185.jpg)
Λόγω των έκτακτων καιρικών φαινομένων, της χιονόπτωσης και του παγετού σε πολλές περιοχές του Δήμου Μυτιλήνης και κατόπιν επικοινωνίας με τις Διευθύνσεις Α/θμιας και Β/θμιας Εκπαίδευσης, για την ασφάλεια μαθητών, εκπαιδευτικών και συνοδών, ο Δήμαρχος Μυτιλήνης, Στρατής Κύτελης, αποφάσισε να παραμείνουν κλειστά τα σχολεία Α/θμιας και Β/θμιας Εκπαίδευσης του Δήμου Μυτιλήνης τη Δευτέρα 15 και την Τρίτη 16 Φεβρουαρίου 2021.